Ranking Selection
Weapon


Mens
Womens

Category
Open
Under23
Under20
Schools
Under17
Under15
Vets


Relevant Links

How does the Ranking System work?


Tournaments - New Zealand Results

North Open 2019

2019-10-12


Results for Mens Foil

Pool Results

POOL 1Results
OGG, Rory1---V5V5D3V5V5V5
YAN, Ruby2D2---D1D0D2D2V5
HENSHAW, Geoff3D0V5---D0D2V5D3
YE, Sining4V4V5V5---V5V5V5
STANLEY, Matt5D0V5V5D0---D0D2
CLAYDON, Michael6D2V5D4D3V5---V5
KERR, Rui7D1D3V5D1V5D2---
Referee(s):
TBA

POOL 2Results
FAN, Vicky1---D1V5V5D2V5V5
GARELJA, Daniel2V5---V5V5V5V5V5
TAYLOR, Leo3D0D0---D3D2V5D2
UPTON, Ben4D3D1V5---D2V5V5
GATLAND, Arthur5V5D1V5V5---V5V5
LEE, Sophia6D1D0D0D0D1---D1
GREENSILL, Jonathon7D0D0V5D0D3V5---
Referee(s):
TBA

Results after Pools

Seed into DE Name Club Initial Seeding
1 Garelja, Daniel ASC 6
2 YE, Sining Auckland Swords 14
3 Ogg, Rory ASC 3
4 Gatland, Arthur NZAF 12
5 Fan, Vicky Auckland Swords Club 2
6 Claydon, Michael ASC 4
7 UPTON, Ben 8
8 KERR, Rui 7
9 HENSHAW, Geoff Auckland Swords 5
10 Greensill, Jonathon North Harbour Fencing Club 9
11 STANLEY, Matt 10
12 TAYLOR, Leo 11
13 Yan, Ruby 1
14 Lee, Sophia Rangitoto 13

Direct Elimination Tableau

1Garelja, Daniel  
  1Garelja, Daniel (Bye)
16  
    
9HENSHAW, Geoff  
  8KERR, Rui (15-8)
8KERR, Rui  
    
5Fan, Vicky  
  5Fan, Vicky (15-4)
12TAYLOR, Leo  
    
13Yan, Ruby  
  4Gatland, Arthur (15-4)
4Gatland, Arthur  
    
3Ogg, Rory  
  3Ogg, Rory (15-1)
14Lee, Sophia  
    
11STANLEY, Matt  
  6Claydon, Michael (15-1)
6Claydon, Michael  
    
7UPTON, Ben  
  7UPTON, Ben (15-6)
10Greensill, Jonathon  
    
15  
  2YE, Sining (Bye)
2YE, Sining  
    
1Garelja, Daniel  
  1Garelja, Daniel (15-3)
8KERR, Rui  
    
5Fan, Vicky  
  4Fan, Vicky (15-12)
4Gatland, Arthur  
    
3Ogg, Rory  
  3Ogg, Rory (15-6)
6Claydon, Michael  
    
7UPTON, Ben  
  2YE, Sining (15-6)
2YE, Sining  
    
1Garelja, Daniel  
  1Garelja, Daniel (15-5)
4Fan, Vicky  
    
3Ogg, Rory  
  2YE, Sining (15-7)
2YE, Sining  
    
1Garelja, Daniel  
  1Garelja, Daniel (15-6)
2YE, Sining  
    

Results Table

Place Name Club
1Garelja, DanielASC
3Ogg, RoryASC
5Gatland, ArthurNZAF
6Claydon, MichaelASC
7UPTON, Ben
8KERR, Rui
9HENSHAW, GeoffAuckland Swords
10Greensill, JonathonNorth Harbour Fencing Club
11STANLEY, Matt
12TAYLOR, Leo

Recents Results 
Australian Veteran Championship 2019
Australian & Oceanic Championship 2019
NZ Veteran Championship 2019
NZ National Championship 2019
North Open 2019
Central Open 2019
Mid South Open 2019
North U15 2019
North U23 Championship 2019
AFC #4 Brisbane 2019
NZ Secondary Schools 2019
Mid South Secondary Schools 2019
WIFE 2019
South Championship 2019
North Island Championship 2019
Central U20 2019
North Schools #4 2019
AFC #3 Perth 2019
Presidents Cup 2019
Presidents Cup Vets Epee 2019


  Page processed in 10.3950 seconds - 17 queries